top of page
Mezei-Trend-logo-01.png

10 gyakori hiba lakásfelújításkor, amelyeket érdemes elkerülni

  • Szerző képe: Mezei Sándor
    Mezei Sándor
  • máj. 10.
  • 2 perc olvasás

10 gyakori hiba lakásfelújításkor – mit érdemes elkerülni egy nagy projekt során.

A lakásfelújítás nagy beruházás, amely hosszú távon meghatározza az otthon kényelmét és értékét. Ahhoz, hogy a projekt sikeres legyen, érdemes elkerülni azokat a gyakori hibákat, amelyek felesleges költségeket és időveszteséget okozhatnak.


Ebben az útmutatóban bemutatjuk a leggyakoribb hibákat és azt, hogyan kerülheti el őket.


1. Nem megfelelő tervezés


A sikeres lakásfelújítás alapja a részletes és alapos tervezés. Ha nem készítünk pontos költségkalkulációt és ütemtervet, könnyen kicsúszhatunk a költségvetésből, és a határidők sem tarthatók.


2. Gyenge minőségű anyagok használata


A felújítás során sokan spórolni szeretnének az anyagokon, ám ez hosszú távon drágább lehet. Az olcsó burkolatok, festékek és nyílászárók gyorsabban elhasználódnak, így újabb felújítást tesznek szükségessé.


3. Megfelelő szakember kiválasztásának hiánya


Az árak összehasonlítása és a referenciák ellenőrzése nélkül kiválasztott szakember könnyen okozhat kellemetlenségeket. Mindig érdemes több árajánlatot kérni és referenciákat ellenőrizni.


4. Engedélyek és jogszabályok figyelmen kívül hagyása


Bizonyos munkálatok, például falbontás vagy vízvezeték áthelyezése engedélyköteles lehet. Ennek elmulasztása büntetést vagy utólagos bontási kötelezettséget eredményezhet.


5. Költségvetés túllépése


A tervezéskor érdemes egy 10-15%-os tartalékot is kalkulálni, mivel szinte minden felújítás során felmerülnek előre nem látható kiadások.


6. Nem megfelelő időzítés


A nyári időszakban például a szakemberek túlterheltek lehetnek, így az árak is magasabbak. Érdemes az év kevésbé frekventált időszakaira időzíteni a felújítást.


7. Rossz anyagválasztás a helyiségekhez


A fürdőszobában például a nedvességálló anyagok használata elengedhetetlen. A nem megfelelő burkolatok gyorsan károsodhatnak.


8. Belső terek túlzsúfolása


A felújítás során gyakori hiba, hogy túl sok bútorral és dekorációval zsúfoljuk tele a helyiségeket, ezzel csökkentve a térérzetet és a funkcionalitást.


9. Nem megfelelő gépészeti megoldások


A vízvezetékek, fűtési rendszerek és elektromos hálózat hibás kivitelezése súlyos problémákat okozhat a későbbiekben. Érdemes ezekre különös figyelmet fordítani.


10. Garancia és utómunkák elhanyagolása


Mindig kérjünk garanciát a kivitelezőktől, és ne feledkezzünk meg az utómunkálatokról sem. A részletes dokumentáció megkönnyíti a későbbi esetleges javításokat.


A sikeres lakásfelújításhoz nagy segítséget nyújthatnak az alábbi Mezei Trend oldalak:



 
 
bottom of page